Sitesağsabit

Ahmet Türe işadamlarına sitem etti

Anamur Belediyespor, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Kestelspor ile sezon açılış maçında karşı karşıya geldi. Önceki gün Anamur Şehir Stadyumu’nda saat 16.00’da başlayan karşılaşmada, mücadele 0-0 eşitlikle sona erdi.

Maç sonrası, Anamur’da bir radyo programına katılan Anamur Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Türe, Anamur Belediyespor için iyi bir hazırlık karşılaşması olduğunu ve sonraki maçlarda sadece şampiyonluk için mücadele edeceklerini söyledi. Programda, Anamur’daki işadamlarına da sitem eden Türe, Mersin’de birçok beldenin sponsoru olduğunu, hatta Silikfe Belediyespor’un 1 milyon TL’lik sponsoru var iken, Anamur Belediyespor’a rica yoluyla sponsor bulamadıklarını belirtti.

TAKIMIMIZA SPONSOR BULAMIYORUZ

Amatör ligdeki takımlara yapılan bağışların vergiden düşüldüğüne dikkat çeken Kulüp Başkanı Türe, “Spora, devletimizin de teşviki var. Devletimiz açık açık bana verme, git amatör takımlara destek ol diyor. Ama ne yazık ki, ricayla hatta zorlamayla bile takımımıza sponsor bulamıyoruz.”

ANAMURSPOR’A SÜRPRİZ MAÇ TEKLİFİ

Radyo programında, Dereköy’den, Anamur Belediyespor’a maç teklifi de geldi. Teklifi geri çevirmeyen Ahmet Türe, “Dereköy, takımını toplasın, Kozağacı’nda maçımızı yapalım” diye konuştu.

Ahmet Türe, programda ele aldığı konular arasında, minik sporculara, her antrenman öncesi 1 saatlik matematik dersi vermeyi düşündüğünü, sözlerine ekledi.

yukarı çık