Sitesağsabit

Türe konuşulmayanları konuştu

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, katıldığı bir radyo programında MHP gündemini değerlendirdi. Türe programda, “Ülkücü camianın alın teri ile yapılan partimizin hizmet binası gasp edilmiştir, işgal edilmiştir.”

Başkan Türe, Milliyetçi Hareket Partisi Anamur ilçe yönetiminin hizmet binasına taşınması ile ilgili olarak bir açıklamada bulundu. Türe, yeni hizmet binasının kapılarının kırılıp işgal edildiğini belirterek, “Ben bu zamana kadar seçim çalışmaları hariç başka hiçbir yerde siyasi bir konuşma yapmadım. Sabrettim bu güne kadar ama ülkücü harekete, bozkurtlara ve asenalara yapılan bu son saygısızlık sabrımı taşırdı. 2014 yılında siyasi olarak benim öncülüğümde, ülkücü işçilerin alın teri ve ülkücü işadamlarının katkılarıyla yapılan partimizin hizmet binası, Ahmet Karan ve yönetimi tarafından kapılar kırılarak işgal edilmiştir. Mülkiyeti Adnan Kül’e ait parti binası, MHP İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli buradaki çocukları kandırıp, yağmalattırarak suç işletmiştir. Hukuki süreç başlatılmıştır.”

BİNA HENÜZ TAMAMLANMADI

Binanın Milliyetçi Hareket Partisi adına yapıldığını söyleyen Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, parti binasının elektrik ve su aboneliklerinin yapılıp, iskanı alındıktan ve kalan borcunun ödendikten sonra partiye teslim edileceğini belirterek, “Bu bina elbette partimize yapılmıştır. Yağmalayarak içeri giren Ahmet Karan ve yönetimi görmüşlerdir ki; Binanın içerisi Devlet Bahçeli’nin posterleri ve partimizin logosuyla kaplattırılmıştır. Bina partimize teslim edilecek ama öncesinde tamamlanması gereken eksikleri var. Elektrik aboneliği yok, su aboneliği yok, iskanı alınmadı ve bir takım borçları halen bekliyor. Kısacası binanın teslim edilmesi için az daha zamanı var” dedi.

BİNAYI DERHAL BOŞALTSINLAR!

Ülkücü harekete yakışmayan hareketlerde bulunulduğunu ifade eden Mehmet Türe, binaya girenlerin hiç para vermeyen ve emeği olmayanlar kişiler olduğunu söyledi. Seçim arifesi adına basılan broşürün parasını dahi vermeyen ilçe başkanının kendini kanıtlamaya çalıştığını belirten Türe, “Sayemde meclise girebilen Ahmet Karan kardeşimiz gelip, binayı keşke isteseydi ama istemedi. Partimizin binası tamamlanmadan yağmaladı. Binayı derhal boşaltsınlar ya da illa oturmak istiyorlarsa işçilerin bağışlarını geri versinler” diye konuştu.

yukarı çık