Sitesağsabit

Mehmet Türe’ye kötü haber!

YSK, milletvekili, belediye başkanlığı, belediye meclisi ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine katılabilme yeterliliğine sahip siyasi partileri belirledi. YSK’nın kararında, 1 Ocak’tan en az 6 ay öncesi itibarıyla illerin en az yarısında teşkilat kurdukları ve büyük kongrelerini yaptıkları saptanan 9 partinin seçimlere katılma yeterliliği bulunduğu bildirildi.

LİSTEDE 9 PARTİ YER ALDI

Bu partilerin alfabetik sırayla Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Halkların Demokratik Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi ve Vatan Partisi olduğu belirtildi. Diğer partilerin ise genel kongre veya teşkilatlanma koşulunu yerine getiremedikleri, hukuki olarak öngörülen nitelikleri kazanmadıklarının belirlendiği ifade edildi.

DP’Lİ ÖZDEMİR’DEN AÇIKLAMA

Demokrat Parti Anamur İlçe Başkanı Murat Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Demokrat Parti adıyla, şanıyla seçime katılabilen 9 parti arasında yerini aldı. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal olmak üzere il, ilçe başkanlarımızla beraber tüm teşkilatımız dimdik, inançlı, azimli bir şekilde yapılabilecek erken seçimlere iddialı bir şekilde hazır durumdadır.”

Anamur Belediye Başkanı İyi Partili Mehmet Türe ise geçtiğimiz günlerde partisinin kuruluş toplantısında söz alarak, “Mersin’de İyi Parti’yi birinci yapmaya hazırız. Mersin'de büyükşehir dahil olmak üzere 13 belediyeyi almaya hazırız.” diye konuştu.

Türe, YSK'nın kararına ilişkin bir açıklama yapmadı.

yukarı çık