Sitesağsabit

Karan: Kerkük yalnız değil

MHP Anamur İlçe Teşkilatı binası önünde bir basın açıklaması düzenleyen MHP İlçe Başkanı Ahmet Karan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Musul ve Kerkük’te Türkmenlere karşı yapılan zulümleri kınadı. Karan, “Türkmenlerin güvencesi Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesi de Milliyetçi Hareket Partisi’dir. 5 bin değil 500 bin ülkücü gönüllü, başta Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere Devlet Bahçeli’nin işaretini beklemektedir” dedi.

Çok sayıda vatandaşın da destek verdiği basın açıklamasında Başkan Ahmet Karan şu ifadelere yer verdi: “Bugün burada Kuzey Irak’ın asıl sahipleri olan Türkmen Kardeşlerimizin yanında olduğumuzu belirtmek ve onların yalnız olmadığını göstermek üzere toplanmış bulunmaktayız. Irak’ın kuzeyinde düzenlenen ve her türlü hukuki dayanaktan yoksun, sadece Siyonist İsrail tarafından desteklenen bu yapıya tarih boyunca hiçbir dönemde müsaade edilmemiştir. Bugün de edilmeyecektir. Tüm dünyanın gözü önünde Musul ve Kerkük’teki Türkmen nüfusa zorbalık uygulanmış, evleri yakılmış, kendileri göçe zorlanmıştır. Ancak tüm bu zorbalıklara rağmen onurlarından ve vatanlarından ödün vermeyen Türkmenler kaçmak yerine, eşlerini ve çocuklarını Türkiye sınırına bırakmış ve yeniden vatanlarını savunmak üzere Kerkük’e Musul’a gitmiştir.

Bu derece vatanına ve toprağına bağlı, bu kadar onurlu bir toplumu mağlup edecek güç henüz icat edilememiştir. Bilinmelidir ki ne Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ne de Milliyetçi Ülkücü Hareket oradaki soydaşlarımızı, oradaki onurlu kardeşlerimizi yalnız bırakmayacaktır. Anamur’daki binlerce ülkücü Genel Başkanımızdan bir işaret beklemektedir. Irak’ın Kuzeyinde tüm dünyanın gözü önünde cereyan eden ve hiçbir hukuki dayanağı ya da siyasi geçerliliği olmayan yapıya asla müsaade edilmeyecektir.

Türkmen halkı yalnız değildir ve asla da yalnız kalmayacaktır. Eğer şartlar zorlanır ve referandum sonrası fiiliyata geçilme cüreti gösterilirse, bu girişimde bulunanlar hak ettikleri dersi fazlası ile alacaklardır. Türkmenlerin güvencesi Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesi de Milliyetçi Hareket Partisi’dir. 5 bin değil 500 bin ülkücü gönüllü, başta Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere Devlet Bahçeli’nin işaretini beklemektedir.”

Karan: Kerkük yalnız değil
Karan: Kerkük yalnız değil
Karan: Kerkük yalnız değil
Karan: Kerkük yalnız değil
yukarı çık