Sitesağsabit

Gölgeli: Türe'nin istifası geçersizdir

Türe’nin zaten kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildiğinin altını çizen Gölgeli, “Tedbirli olarak disipline sevk edilen Mehmet Türe, parti tüzüğümüze göre partideki görevinden alınmıştır ve istifası geçersizdir. Hukuken de yok hükmündedir.” ifadesini kullandı.

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin partiden istifa etmesine ilişkin, “Tedbirli olarak disipline sevk edilen Mehmet Türe, parti tüzüğümüze göre partideki görevinden alınmıştır ve istifası geçersizdir. Hukuken de yok hükmündedir.” ifadesini kullandı.

TÜRE PARTİDEKİ GÖREVİNDEN ALINMIŞTI

Gölgeli, yaptığı yazılı açıklamada, partiye zarar veren fiiller ve söylemler içerisinde olduğunu iddia ettiği Türe’nin,  MHP üyesi iken yeni bir parti için çalışmalar yaptığı yönünde bilgiler aldıklarını belirtti. Türe’nin, parti tüzüğüne aykırı hareketleri nedeniyle MHP Mersin İl Başkanlığının 26 Ekim 2017 tarihli kararıyla kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edildiğini belirten Gölgeli, “Tedbirli olarak disipline sevk edilen Mehmet Türe, parti tüzüğümüze göre partideki görevinden alınmıştır ve istifası geçersizdir. Hukuken de yok hükmündedir. Bu kişinin istifası bizim için siyaseten de yok hükmündedir.” ifadesini kullandı.

Anamur Belediye Başkanı Türe, 10 Kasım’da 7 meclis üyesiyle birlikte MHP’den istifa ettiklerini bildirmiş, istifayla ilgili kapsamlı açıklamasını daha sonra yapacağını duyurmuştu.

yukarı çık