Sitesağsabit

Gölgeli: Milliyetçi Hareket hakkı olanı alır

MHP’de ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından il kongresi için il teşkilatlarında geri sayım başladı. Kongre öncesi Anamur’da partililerle bir araya gelen MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, il başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı. Yemekli gerçekleşen toplantıda Zeynel Uğur Gölgeli, MHP ilçe teşkilatından destek istedi.

İHANET YAPANLARIN SONLARINI HEP GÖRDÜK

MHP ilçe binasında gerçekleşen toplantıda teşkilatının birçok kademesinde görev yaptığını ifade eden Gölgeli, 48 yıl önce Başbuğ Alparslan Türkeş’in önderliğinde kurulan Milliyetçi Hareket’in dualı, okunmuş bir parti olduğunu belirtti ve şöyle konuştu: “Dualı, okunmuş teşkilatımıza ihanet yapanların sonlarını hep gördük. Sen, Lütfi Özdemir’in kanı üzerine, Alparslan Türkeş’in hayatını verdiği bu davaya nasıl ihanet edersin, ama kanında varsa bu ihaneti her zaman edersin. Kanlarla sulanmış, abilerimizin alın teriyle alınmış bir binayı Milliyetçi Hareket Partisi’ne vermem diyeceksin, ama Milliyetçi Hareket, hakkı olanı alır, hakkı olmayandan uzak durur” diyerek, kongreye tüm Mersinlileri davet etti.

KARAN’DAN GÖLGELİ’YE TAM DESTEK

Gölgeli’nin konuşmasının arsından Ahmet Karan ise: “Anamur, Mersin ve Türkiye'de MHP olarak her zamankinden daha güçlüyüz. Önümüzü kesmek isteyenlere ve bizi parçalamaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Anamur ilçe teşkilatı ve il delegeleri olarak kayıtsız ve şartsız Devlet Bahçeli’nin Mersin’i emanet ettiği Zeynel Uğur Gölgeli başkanımızın yanındayız” diye konuştu.

yukarı çık