Sitesağsabit

Ahmet Karan’dan açıklama gecikmedi

Mehmet Türe’nin katıldığı radyo programında, ‘Ülkücü camianın alın teri ile yapılan partimizin hizmet binasının kapıları kırılarak işgal edilmiştir’ şeklindeki açıklamasının ardından Ahmet Karan’dan açıklama gecikmedi.

MHP’nin Anamur İlçe Başkanı Ahmet Karan da radyo programına katılarak, Mehmet Türe’nin açıklamalarının asılsız olduğunu belirtti. Karan radyo programında şunları söyledi: “Mehmet Türe’nin özellikle son 1 buçuk yıldır şahsıma binaen iftiralar içeren söylemlerine hiçbir zaman karşılık vermedim. Ama dün yaptığı açıklamalar işi son raddeye getirdi. Öncelikle bu parti binasının yapılması kararı dönemin ilçe başkanı Erdal Bulut ve yönetimi tarafından alınmıştır, kendilerine teşekkür ederiz. Biz yaklaşık 2 aydır ilçe teşkilatı olarak parti binamız varken kirada faaliyetlerimizi sürdürdük. Mülkiyet sahibi Adnan Kül’ü arayıp; Teşkilat olarak yeni parti binamıza taşınmak istiyoruz dedik. Adnan Kül de: ‘Erdal Bulut ve Mehmet Türe ile görüşmemde, bina partiye verilmeyecekmiş’ dedi. Bende muhatabımızın Mehmet Türe olmadığını, Türe’nin sadece bağışçılardan bir kişi olduğunu söyledim. Ve aynı gün notere gidip parti binasının tarafımıza verilmesi yönünde ihtarname çektim. Bağışta bulunan belediye işçilerinin üzerlerinde Mehmet Türe’nin kurmaya çalıştığı korku ve bastırma politikalarına rağmen, bağışçı işçiler binanın partiye teslim edilmesi yönünde karar vermiştir. Bizde istişarelerden sonra ilçe teşkilatı olarak yeni parti binasına taşındık.”

Mehmet Türe’nin iftiralar içeren söylemlerde bulunarak, kargaşa ortamı yaratmaya çalıştığını ifade eden MHP’nin Anamur İlçe Başkanı Ahmet Karan, “Mehmet Türe'nin bazı oyunları bozulduğu için elektrik abonesi yok, su abonesi yok, iskanı alınmadı, borcu daha bitmedi gibi mazeretlerle bir yerlere varmaya çalışıyor ama varamadı. ‘Kapıları kırarak işgal ettiler’ diyor, kanıtlasın. İlçe teşkilatı olarak partimize yani bize ait olan binamızın açılışını kırmadan, dökmeden, yağmalamadan gerçekleştirdik. Aslı olmayan iftiralar içeren beyanlarda bulunan Mehmet Türe suç işlemektedir. Yapılan araştırmalar neticesinde bağışta bulunan bazı kesimlerin para akışı ve kaydı bulunmamaktadır. Mehmet Türe bunların hesabını versin öncelikle” diye konuştu.

 

Detaylar gelicek..

yukarı çık