Sitesağsabit

3,4 milyonluk kredi talebine ret

Belediye araç parkına iş makinesi küçük araç ve kamyon alımı için İller Bankasında 3 milyon 400 bin liralık kredi alınması Anamur Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edildi. Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin, kabul edildiğini belirttiği madde için AK Partili meclis üyeleri Yılmaz Bulut, Samet Oral ve İbrahim Çıtırkı itirazda bulundular.

3 milyon 400 bin liralık kredi alınmasıyla ilgili maddeye hayır oyu kullandıklarını belirten AK Parti Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Yılmaz Bulut, oylamanın daha dikkatli yapılmasını istedi. İYİ Partili Anamur Belediyesi’nin kötü yönetimden kaynaklı milyonlarca lira borcu bulunduğunu belirten Yılmaz, belediyenin bankalardan çektiği milyonluk kredilerle ayakta durmaya çalıştığı söyledi.

Anamur Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin başkanlığında toplandı. 4 maddenin görüşüldüğü toplantıda, belediye araç parkına iş makinesi küçük araç ve kamyon alımı için İller Bankasından 3 milyon 400 bin liralık kredi alınmasına hayır oyunu neden verdiklerini açıklayan AK Parti Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Yılmaz Bulut, “Belediye Başkanı Mehmet Türe, Atatepe Projesi ve Türk Büyükleri Anıtı yapılacak diye 6 milyon lira kredi aldı. Daha sonra 2 milyon lira makina parkı için borçlandı. Makina parkına hibe araçlar dışında herhangi bir araç alınmadı. Mehmet Türe’nin Geri Dönüşüm Projesi haricinde başka bir projesini göremedik. Seçimlere bir yıl süre kaldı, gelen yönetimler bu parayı faiziyle ödeyecek. Belediyeyi bu kadar borcun altına sokmak doğru değil” diye konuştu.

AK Partili Cengiz Pınar'la Ali Yılmaz ise olumlu oy kullandı.

yukarı çık