Sitesağsabit

Vali Su 500 dönümlük muz serasını gezdi

Vali Su’ya Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz’ün yanı sıra Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Anamur Başsavcısı Mehmet Köklü, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Ziyaeddin Cavlak, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Oğuz Bavbek, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Anamur Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Niyazi Sarıoğlu, Anamur Muz Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Güzel ve Güzel Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çavuşoğlu da eşlik etti.

Vali Ali İhsan Su, 500 dönümlük alanda muz yetiştiren Hasan Çatkaya’yı bahçesinde ziyaret ederek, seranın işleyişi ve durumu hakkında bilgi aldı. Sera sahibi Hasan Çatkaya’ya hayırlı olsun dileklerinde bulunan Vali Su, muz üretiminde Anamur’da yüzde 65’inin karşılandığını geriye kalan yüzde 35 içinde gereken çabanın ve desteğin sağlanmasının altını çizdi. Manavgat-İskenderun sahil bandında da üretimin yaygınlaşması gerektiği, bunun içinde tecrübe olarak Anamurlu üreticilere ve sera inşaa firmalarına da sorumluluk düştüğünü belirtti.

Seranın yapımını gerçekleştiren Güzel Kardeşler Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çavuşoğlu ise, “Anamurumuz gün geçtikçe gelişmekte, Mersin bölgesinin önemli yatırım ilçelerinden birisi olma konusunda gün geçtikçe ismini duyurmaktadır. Bizler Anamurumuzda yapılacak her türlü yatırımı destekleme konusunda girişimcilerimize yardımcı olmaktayız” dedi.

Vali Ali İhsan Su, incelemelerde bulunduktan sonra ilçeden ayrıldı.

Vali Su 500 dönümlük muz serasını gezdi
Vali Su 500 dönümlük muz serasını gezdi
Vali Su 500 dönümlük muz serasını gezdi
Vali Su 500 dönümlük muz serasını gezdi
yukarı çık