Sitesağsabit

Türe: Türkiye'de yine bir ilk

Anamur Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, eğitim çağındaki 0-18 yaş aralığındaki öğrencilerin dikkat dağınıklığını ölçen danışmanlık merkezini hizmete açtı. Çağın en büyük sorunlarından olan dikkat eksikliği, öğrenme güçlüğü, unutkanlık, stres kaygı, sınav kaygısı, hiperaktivite, başta olmak üzere birçok sorun hakkında danışmanlık hizmeti verilecek merkez Muşurup Sanat Sokağı’nda açıldı.

TÜRE: TÜRKİYE’DE YİNE BİR İLK

Açılışta konuşan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, öğrencilerin eğitimdeki başarılarını arttırmak ve Anamurlulara daha kaliteli hizmet sunmak için böyle bir çalışma yaptıklarını söyledi. Türe, Türkiye’de yine bir ilk olan proje üzerinde 4 aydan bu yana çalıştıklarını ifade ederek, öğrencilerin dikkat dağınıklığını ölçen ve buna göre eğitimdeki başarılarını arttıracak yöntemlerin belirleneceği bir danışmanlık merkezi olduğunu dile getirdi.

OKUL ÇAĞI PROBLEMLERİ SON BULACAK

Uzman Psikolog Sevgi Nar ise danışma merkezi ile ebeveynlerin çocuklarını daha iyi tanıyarak ve asıl terapiyi anne babalarla gerçekleştireceklerini söyledi. Bu yöntemle eğitim yaşamlarında daha etkili sonuçlar alacaklarına belirten Nar, merkezde, Diko-Ges metodu ile dikkat eksiliği, hiperaktivite bozukluğu, özgül öğrenme güçlükleri, okul çağı uyum problemleri, öfke dürtü kontrol bozukluğu, unutkanlık, tembellik gibi birçok okul çağı problemlerine ilişkin etkin çözüm sunduklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından açılışı yapılan merkez, iki uzman psikolog bir büro personeli ile haftanın 6 günü hizmet verecek.

Türe: Türkiye'de yine bir ilk
Türe: Türkiye'de yine bir ilk
Türe: Türkiye'de yine bir ilk
Türe: Türkiye'de yine bir ilk
Türe: Türkiye'de yine bir ilk
yukarı çık