Sitesağsabit

Torunoğlu: Türe bize iftira atıyor

Ferudun Torunoğlu, Mehmet Türe’den 2018 yılında yapılması planlanan Anamur Tarım Fuarını, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası’nın engellemeye çalıştığı ve hatta vatandaşları arayıp, fuara katılmayın diye telefon açıyor yalanlarına bir son vermesini istedi. Torunoğlu, ayrıca konuya ilişkin bir açıklama da yaptı. Torunoğlu açıklamasında, “Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe bulunduğu her platforma, önümüzdeki yıl ilçemizde yapılması planlanan tarım fuarını engelleme çabası içerisinde olduğumuzu söylüyormuş. Bu söylenenler tamamen aslı olmayan iftira içeren beyanlardır, engelleme durumu söz konusu bile olamaz. Söylenenin tam aksine Anamur Tarım Fuarı hazırlıklarının hızlanması için TOBB Türkiye Fuarlar Sektör Meclisi Başkanı Cihat Alagöz’ü ziyaret ederek hem destek, hem de dış devletlerden tedarikçi firmalar talep edilmiş ve isteklerimiz kabul edilmiştir.

BAŞKAN TÜRE’Yİ İSPATA DAVET EDİYORUM

Başkan Türe’ye soruyorum; madem engelleme çabası içerisindeyiz, fuar şirketi odamıza müracaat için neden son günü bekleyip 31.07.2017 tarihinde müracaat yazısını getirmiştir. Müracaat dilekçesi ve evrakları 01.08.2017 tarihli toplantımızda gündem dışı olarak değerlendirilerek kurulumuzca uygun görülmüş ve aynı gün tarafımdan imzalanarak kargo ile onay için TOBB’ye gönderilmiştir.

Acaba engelleme durumu olsa bu talep bekletilmez mi?

Ayrıca, vatandaşları arayıp, fuara katılmayın diye telefon açıyor diyormuşsunuz, ne ben nede yönetimimden bir başkası böyle bir şey yapmadı. Sizi aslı olmayan iftiralar içeren beyanlarınızı ispata davet ediyorum” diye konuştu.

Torunoğlu: Türe bize iftira atıyor
yukarı çık