Sitesağsabit

STK'lardan suç duyurusu

İlgili öğretmen hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere adliye binası önünde toplanan Eğitim İş, Eğitim Sen, ADD ve CHP üyeleri adına, ADD Şube Başkanı Mütiş Filiz açıklama yaptı.

Filiz, ilgili öğretmenin müfredatla hiçbir ilgisi olmadığı halde tekke ve zaviyelerin kapatılması konusu işlediğini öne sürdü ve şunları söyledi: “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni müfredatla hiçbir ilgisi olmadığı halde tekke ve zaviyeler konusu açmış ve öğrencilerin ‘Tekke ve zaviyeler amaçları dışına çıktığı için kapatılmıştır’ demesi üzerine ‘Hayır, ondan değil. Atatürk gey olduğu için tekke ve zaviyeleri kapatmıştır. Ben tekke ve zaviyelerin kapatılmasını yanlış buluyorum’ diyecek kadar ileri gitmiştir. Atatürk’e bilinçli olarak alenen söven bu şahsın değil öğretmenlik yapması, okul bahçesine girmesi dahi kabul edilemez.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün gerekli idari soruşturmaları açması gerektiğini belirten Başkan Filiz, “Atatürk’e sövmeyi marifet sayan, ahlak bilgisi öğretmeni sıfatını taşıyan bu şahısla ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk ve sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız.” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından toplanan kalabalık olaysız dağıldı.

STK'lardan suç duyurusu
STK'lardan suç duyurusu
STK'lardan suç duyurusu
STK'lardan suç duyurusu
yukarı çık