Sitesağsabit

Özdemir: Başkanlığa adayım

Anamur Esnaf, Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, bir basın toplantısı düzenledi. Özdemir, düzenlediği basın toplantısında 16 Ocak’ta yapılacak olan genel kurulda kooperatif başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Gazetecilere adaylığıyla ilgili açıklama yapan Özdemir, görev süresince faydalı olabilecek çalışmalar başlattığını belirti ve yaptığı açıklamada şunları söyledi: “2011 yılında göreve geldiğimizde kapalı olan kooperatifi faal hale getirdik. Yüzde 125 olan takip oranını yüzde 10'lara düşürdük. Emekliye ayrılan personellerimizin 250 bin lira emeklilik tazminatını ödedik. Kooperatif binamızı Anamur’a yakışır hale getirip toplantı salonu yaptırdık.

TÜRKİYE’DE SAYILI KOOPERATİFİLER ARASINDAYIZ

Göreve geldiğimizde sıfır finansmanla aldığımız kooperatifimizi, yönetimimiz ve çalışanlarımızla birlikte 40.400.000.00 TL finansman düzeyine getirerek Türkiye’de sayılı kooperatifler arasına girdik. Türkiye’deki 958 kooperatiften arasında, 224 birinci sınıf kooperatif arasından 16. sıraya kadar yükseldik. Bu başarı kooperatifimizin çalışanları ve yönetim kurulu üyelerine aittir. Biz bunlarla yetinmeyip kooperatifimizi daha ileri seviyeye taşıma çabası içindeyiz. Kooperatifimiz bu başarıyla Türkiye’de adından söz ettirerek ilçemizin tanıtımına katkıda bulunmaktadır. Kooperatif başkanı olarak, kooperatifimizin başarısından dolayı genel merkez delegesi seçildim. 16 Ocak’ta Kaplan Sineması’nda yapılacak olan 2017 genel kurul ve seçimde kooperatif başkanlığına adayım. Bütün ortaklarımızın desteğini bekliyorum” diye konuştu.

Özdemir, açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlarken, genel kurula tüm halkın davetli olduğunu belirtti.

 

Özdemir: Başkanlığa adayım
Özdemir: Başkanlığa adayım
yukarı çık