Sitesağsabit

MYO’da CV hazırlama semineri

Anamur Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlenen etkinliğe İşte Siz İnsan Kaynakları Danışmanı Tuğba Camuzoğlu konuşmacı olarak katıldı.

CV hazırlarken doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgi veren Camuzoğlu, “CV hazırlama sürecinde dikkat edilmesi gereken en dikkat çekici nokta resimlerin doğru seçilmesidir. Doğa, ev, tatil, eğlence vb. resimler samimi ve doğal olduğu zannedilir ancak etik olmadığı gibi ciddiyetsiz de karşılanabiliyor. Gereksiz olarak görülen kendinizi ifade edebileceğiniz kısa bir not mutlaka etkili olacaktır. İş hayatı sayfalar dolusu olursa CV olumlu zannedilir ancak aksine özet bir CV tercih edilmelidir” diye konuştu.

Özgeçmişte yer alması gereken bilgilerin mümkün oldukça kısa, net ve anlaşılır olmasına değinen Camuzoğlu, “Cümleleri mümkün olduğunca kısa, net, anlaşılır kurmak daha faydalı olacaktır. CV güncellemek iş yükü gibi gelebilir ancak kişisel bilgilerde telefon, adres mutlaka güncel olmalıdır. Ulaşılamadığı durumlar için mutlaka ikinci bir telefon yazılmalıdır. Doğum tarihiniz ve nerede doğduğunuzu mutlaka belirtmelisiniz” dedi.

Anamur Meslek Yüksekokulu Müdürü Gürkan Temiz, öğretim görevlileri ve öğrencilerin ilgiyle izlediği seminerde Camuzoğlu, özgeçmiş örneklerini göstererek katılımcıların sorularını yanıtladı.

Etkinlikte, Camuzoğlu’na teşekkür edilerek çiçek takdim edildi.

MYO’da CV hazırlama semineri
MYO’da CV hazırlama semineri
MYO’da CV hazırlama semineri
MYO’da CV hazırlama semineri
MYO’da CV hazırlama semineri
yukarı çık