Sitesağsabit

Lütfi Elvan, Anamur'da iskele ve hastane inşaatını inceledi

Etkinliğe, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Ali İhsan Su, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Milletvekilleri Zeynep Gül Yılmaz, Ali Cumhur Taşkın, Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, her iki ilçenin siyasi parti başkan ve yöneticileri katıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, Bozyazı’da Anamur Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlediği 'Bereketli Kazanç Yılı Haftası' etkinliğine katıldı. Elvan ve beraberindekiler, program kapsamında bölgedeki muz seralarını gezdi. Burada üreticilerle de bir araya gelerek üretimi hakkında bilgi alan Elvan, Anamur'un her geçen yıl hem rekolte olarak hem de üretim olarak piyasanın tercihinde ilk sıraya yerleştiğini söyledi.

Elvan, bir takım ziyaret ve görüşmeler için geldiği Anamur’da, yapımı süren iskele inşaatında incelemelerde bulundu. Elvan, “Burada yeni bir iskele yapıyoruz, tamamlanmak üzere. Toplam 350 metre uzunluğunda, 50 metre genişliğinde tabirci caizse devasa bir iskele yapıyoruz. İnşallah 1-2 ay içerisinde tamamlanacak. Gümrükle ilgili işlemlerin yapılma imkânına sahip olacak. Bölgenin özellikle Anamur, Bozyazı ve Aydıncık ilçelerinin dışarıya açılması sağlanacak. Ticari açısından da önemi artacak. Önümüzdeki günlerde bu ilçelerimizde çok iyi gelişmeler olacağını düşünüyorum. Anamur iskelesinin yapımıyla yavru vatan KKTC ile ticari ilişkilerimizi daha da güçlendirecek bir altyapıya böylece kavuşmuş oluyoruz. Önemli bir yatırımımız.” dedi.

Elvan, daha sonra yine yapımı süren yeni Anamur Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu. Hizmete açılan kısımlarda yatan hastaları ziyaret eden Elvan, hastalarla sohbet edip sıkıntılarını dinledi. İnşaatın yüzde 86’sının tamamlandığını vurgulayan Elvan, birkaç ay içerisinde hastanenin açılışının gerçekleştirileceğini aktardı.

Elvan, “Anamur’daki bir hastanenin standardı belki Avrupa’nın birçok kentinde, ilinde yoktur diye düşünüyorum. Gurur verici bir hadise. Önümüzdeki günlerde açılışını gerçekleştireceğiz. 200 yatağa yakın bir kapasitesi var. 17 yoğun bakım ünitesi ile 5 ayrı ameliyathanesi var. Bu tesisleri gezdiğimiz zaman gururumuz, öz güvenimiz daha da artıyor.” ifadelerini kullandı.

Elvan, daha sonra partisinin ilçe başkanlığının önünde kendisini bekleyen vatandaşlara otobüs üzerinden seslenerek, verdikleri destekten dolayı teşekkür etti, ilçedeki yatırımları anlattı.

Lütfi Elvan, Anamur'da iskele ve hastane inşaatını inceledi
Lütfi Elvan, Anamur'da iskele ve hastane inşaatını inceledi
Lütfi Elvan, Anamur'da iskele ve hastane inşaatını inceledi
Lütfi Elvan, Anamur'da iskele ve hastane inşaatını inceledi
yukarı çık