Sitesağsabit

Kudüs'te Anamurluya gözaltı!

Doğu Kudüs’te Mescid-i Aksa’yı ziyaret eden 46 yaşındaki Osman Hazır, İsrail polisi tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan Türk’ün Mersin’de yaşayan Anamurlu Osman Hazır olduğu öğrenildi.

Mescid-i Aksa’yı yatsı namazı sonrasında Türk bayrağıyla fotoğraf çektirdiği gerekçesiyle İsrail polisi tarafından gözaltına alınan Anamurlu Osman Hazır, yaklaşık 6 saat gözaltında tutulduktan sonra salıverildi. Serbest bırakıldıktan sonra açıklama yapan 46 yaşındaki Hazır, “Mescid-i Aksa’da Türk bayrağıyla fotoğraf çektirdikten sonra İsrail polisi tarafından karakola götürüldüm. Polise hiçbir mukavemet göstermediğim halde yaklaşık 6 saat karakolda tutularak sorgulandım. Daha sonra 15 gün Mescid-i Aksa’ya girme yasağı aldığım söylenerek serbest bırakıldım” dedi.

HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILACAK!

Mescid-i Aksa’ya girmesi durumunda mahkemeye sevk edilerek 5 bin şekel (5 bin 520 lira) para ile hapis cezasına çarptırılacağının söylendiğini belirten Hazır, “Bu süre içerisinde polisin beni çağırması durumunda karakola gelmek zorunda olduğumu söylediler” ifadelerini kullandı.

Olayın ardından kendisi ile görüşme sağladığımız Osman Hazır, Anamur ve Anamurluları çok özlediğini söyledi ve Anamurlulara Gerçekanamur.com aracılığıyla selam ve sevgilerini yolladı.

Kudüs'te Anamurluya gözaltı!
yukarı çık