Sitesağsabit

Karatay muz ithal edilmesini eleştirdi

Anamur’da bu yıl dördüncüsü düzenlenen tarım ve gıda fuarının açılışına Anamur Kaymakamı Mehmet Kurtoğlu, Bozyazı Kaymakamı Hayati Taştan, Belediye Başkanı Mehmet Türe, KKTC Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros, Prof. Dr. Canan Karatay, Tarım Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürü Niyazi Sarıoğlu, Muz-Bir Başkanı Mehmet Güzel, Ziraat Odası Başkanı A. Şeref Gümüş, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Güngör, siyasi partilerin ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.

KARATAY: KENDİ AYAĞINIZA KURŞUN SIKIYORSUNUZ

Fuarın konuğu olan Prof. Dr. Canan Karatay, yaptığı konuşmada, “Torosların eteğine bu yüksek binalar değil, tarım yakışır. Bir ülkenin kalkınması için tarım şarttır.  Anamur muzu, ilaçsız yetişiyor. Benim çocukluğumdan beri bildiğim Anamur muzunu her yerde tavsiye ediyorum. Kitaplarımda da Anamur muzunu yiyebilirsiniz diyorum. Ülkemizde Anamur muzu var iken ne gerek var ithal muza. Maalesef ithal eden de yine Mersin. Kendi ayağınıza kurşun sıkıyorsunuz” dedi.

Kortej yürüyüşü ile başlayan tarım ve gıda fuarı halk oyunları gösterisi ile devam etti. Yapılan konuşmalar, plaket taktimi ve protokolün kurdele kesiminin ardından fuar alanı ziyaretçilere açıldı.

Karatay muz ithal edilmesini eleştirdi
Karatay muz ithal edilmesini eleştirdi
yukarı çık