Sitesağsabit

Hidayet Kılınç, projelerini anlattı

Lütfi Kısakahyaoğlu Konağa’nda yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Anamur Belediye Başkan Adayı Hidayet Kılınç, kendisi tanıtmasının ardından projelerini anlattı. Kılınç, İl Başkan Yardımcısı Ramazan Yalçın ve İlçe Başkanı Adnan Gübbük’ün de katıldığı toplantıda, konuşmasına hafta sonu kendisini büyük bir coşku ve heyecan ile karşılayan hemşehrilerine teşekkür ederek başladı.

Kılınç, yaptığı konuşmasında, projelerini ‘Milli Belediyecilik’ kavramı öncülüğünde yapacağını belirterek, “Kentsel dönüşüm projelerini başlatarak, konut üretimini sağlayacağız. Sosyal kalkınmanın ve bireysel girişimlerin desteklenmesi için sosyal politikaları devreye sokacağız. Altyapı yatırımlarının tamamlanarak tarım, turizm, sağlık, sanayi ve ticaret yatırımlarına teşvik sağlayacağız. Engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak yaşam alanlarının düzenlenmesi ve toplumsal yaşama daha çok katılımlarını sağlayacağız. Kamunun gücünün ve imkanlarının yatırımcı ve üretken gençlere sunulmasını sağlayacağız. Milli Belediyeciliğimizde liyakat ve performans kriterleri göz önünde tutulacak. Dinlenme alanları, kültür evleri, kadın ve çocuklar için sosyal ve kültürel yaşam alanları oluşturulacak.” dedi.

7’den 70’e herkesi kucaklayan projelerle hazır olduğunu ifade eden Hidayet Klınç, “Kadın haklarının korunması ve geliştirilmesi adına kalkınma ve fırsat eşitliğinden yararlanmaları için özellikle çalışan kadınlarımıza kreş ve anaokulu benzeri kurumlar ile destek hizmetleri sunulacak. Ev hanımlarımız için de meslek edindirme kursları düzenlenecek. Yaşlılara, şehrin gündelik hayatından soyutlanmadan yaşayabilmeleri için barınma, ulaşım ve dolaylı gelir desteği imkanları sağlanacak. Gençler için ihtiyaçların ve taleplerin belirlenmesi, eğitimlerine katkı sağlanması ve kent hayatına daha aktif katımlarını sağlayacağız. Kültürel kalkınma için okuma salonları, sanat ve meslek eğitim merkezi, sivil toplum kuruluşlarına destek programları, panel, konferans, sempozyum, söyleşi gibi programlar daimi olarak düzenlenecek. İşgücü arz ve talep envanteri çıkarılarak işsizler eğitilecek. Toplumu ilgilendiren kararlar, devletin ilgili organları, sermaye sahipleri ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte alınacak.”

MHP’li Kılınç, Anamur’un topyekün kalkınmasını ve cazibe merkezi olması sağlayacak projelerini ve bu kapsamda sürdürdükleri çalışmaları anlatarak destek istedi.

Toplantı, Kılınç’ın gazetecilerin sorularını yanıtlamasıyla sona erdi.

Hidayet Kılınç, projelerini anlattı
yukarı çık