Sitesağsabit

Gazi Anadolu Lisesi Avusturya’dan döndü

Avusturya gezisine Lisesi Müdürü Hasan Doğan ve İngilizce Öğretmeni Yeşim Yıldoğan katıldı. Gezi ekibi, Portekiz, Almanya, Avusturya, İtalya, Güney Kıbrıs ve Türkiye’den gelen proje ortaklarıyla birlikte A European Energetic Revolution Winds Of Change (Değişim Rüzgarları) adlı Erasmus Plus KA219 Stratejik Ortaklık başlıklı projeye yönelik çeşitli etkinliklere katıldı.

KENTİN TARİHİ VE KÜLTÜREL YERLERİ GEZİLDİ

Proje ekibine kentin tarihi ve kültürel yerleri gezdirildi. Gezi boyunca verilen yemeklerde yöresel lezzetler tattırıldı. Tüm enerjisini kendisi sağlayan ödüllü belediye binası, Bregenz Landhaus Parlamento Binası, Dornbirn Inatura Müzesi görüldü. Bölgede elektrikli araç ve ekipmanların temin edildiği işletmede elektrikli araçlar incelendi ve sürüş denemeleri yapıldı. İspanya koordinatörlüğünde proje ortaklarıyla birlikte yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını, inceleme ve tecrübeleri paylaşma çalışmaları yapıldı.

Gezi hakkında bilgi veren Yeşim Yıldoğan, Avusturya gezisinin çok verimli geçtiğini söyledi. Yıldoğan, “Birçok etkinlik ve aktivitenin gerçekleştirildiği çok güzel bir eğitim hareketliliği oldu. Avusturya’daki ortaklarımızın ekibimize candan davranmalarından dolayı ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Gazi Anadolu Lisesi Avusturya’dan döndü
Gazi Anadolu Lisesi Avusturya’dan döndü
Gazi Anadolu Lisesi Avusturya’dan döndü
yukarı çık