Sitesağsabit

Eğitim Sen’den 8 Mart açıklaması

Şube Başkanı Doğan Tekin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “8 Mart’ın direniş ruhunun temelleri 1857 yılında New York kentinde, düşük ücretle, insanlık dışı koşullarda çalışmak zorunda bırakılan emekçi kadınların mücadelesi ile atıldı. Yüzyıllar öncesinden başlayan, her türlü baskıya, şiddete ve ayrımcılığa karşı yükselen kadın özgürlük mücadelesi, bugün de tüm baskı ve ayrımcılığa karşı aynı inanç ve azim ile devam etmektedir.

Emeğimiz, bedenimiz ve irademiz üzerindeki her türlü baskıya, sömürüye ve şiddete son vermek için sürdürdüğümüz eşitlik ve özgürlük mücadelesini kadın dayanışması ile yükseltiyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun kadın eylemleri ve mücadelesini Eğitim Sen olarak destekliyoruz. 

2018 yılı kadınların yılı olacak ve karanlığı kadınların örgütlü mücadelesi yırtacak. Hayatımızı tek adam diktatörlüğüne emanet etmeyeceğiz. Dünyanın yarısını oluşturan kadınların evde, sokakta, okulda, işte ve hayatın her alanında toplumsal yaşamda yok sayılmaya çalışılmasına karşı sendika olarak direnmeye devam edeceğiz.

Bu 8 Mart’ta da yasaklara ‘HAYIR’ diyoruz ve hapsedilmek istendiğimiz karanlığı kadınların direnişi ile boşa çıkaracağımıza inanıyoruz. Yaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü.” dedi.

yukarı çık