Sitesağsabit

Deniz: Anamur’un yıldızını parlatacağım

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Anamur Belediye Başkan Aday Adayı Durmuş Deniz, “Belediye başkanı olunca insana yatırım, sanat ve spora yatırım, üretime yatırım, geleceğe yatırım ve geçmişimize yatırım yapacağım. Anamur’un yıldızını parlatacağım” dedi.

Yerel ve ulusal basın temsilcileri ile Seven Kahvaltı Evi'nde bir araya gelen Deniz, gazetecilere, neden aday olduğunu ve neler yapacağını kısa kısa anlattı. Gazetecilere, ‘Birimiz hepimiz, hepimiz Anamur için’ düsturuyla hareket edeceğini belirten Durmuş Deniz, tevazu, hoşgörü ve işbirliği anlayışına dayanarak, böbürlenmeden, kibirden uzak durarak, bütün Anamurluların düşüncelerine, siyasi kimliklerine anlayışla yaklaşacağını ve belediyeyi işbirliği ile yönetmek istediğini söyledi.

Deniz, “Belediyecilik anlayışımızdaki birinci stratejik hedefimiz insana yatırımdır. Çünkü kalkınmacı belediyecilikte tesislerden önce onu kullanacak insanın niteliği önemlidir. Anamur’umuzun kalkınmasına katkı sağlayacak yeni nesillerin niteliği arttırırken, yetişmiş insanımızın da kendisini gerçekleştirmesine her türlü katkıyı sağlayacağız. Kalkınma, sanat ve sporda başarı ile kendini gösterir. Bu nedenle Anamur’umuzu en iyi şekilde tanıtma ve burada yaşayan insanlarımızın sporda ve sanatta hayallerini gerçekleştirme konusunda her türlü imkanı sağlayacak ortamlar oluşturacağız” dedi.

ÜRETİME VE GELECEĞE YATIRIM

Anamur’da tarım ve turizm potansiyelini arttıracak birçok proje hazırladığı belirten Deniz, “Tarım ve turizm kentimizin en önemli gelir potansiyeli taşıyan sektörleridir. Üretken bir Anamur için tarım ve turizm alanlarındaki potansiyelimizi harekete geçirecek projeler ile hem işsizlik hem de yoksullukla mücadele edeceğiz. Gelecek çocuklarımızdır. Geleceğe yatırım ise çocuklarımızı yarınlara hazırlamayı gerektirir. Çocuklarımızın gelecekte istihdam olanaklarını arıttıracak eğitim yatırımlarına da öncelik vereceğiz” diye konuştu.

Deniz, Anamur’un kültürünü yaşatmaya yönelik projelere de öncelik vereceğini sözlerine ekledi.

Deniz, konuşmasından sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

yukarı çık