Sitesağsabit

CHP’li Vahap Seçer Halk TV’de konuştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı öne çıkan Vahap Seçer, katıldığı canlı yayın programında seçimlere yönelik açıklamalar yaptı.

Programda, Mersin’in geneline yayılan ve özellikle genç işsizliği çok önemsediğini, bu sorunu çözmek için projeler geliştirdiklerini anlatan Seçer, kenti cazibe merkezi haline dönüştürmeyi, özellikle ekonomik ve sosyal sorunları büyük ölçüde iyileştirip toplumsal refahı artırmayı hedeflediklerini anlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde yatırımcı belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerini söyleyen Seçer, insanı temel alan, toplumsal refahı artırmayı hedefleyen sosyal kalkınma anlayışıyla Mersin’i ayağa kaldırmak istediklerini söyledi.

Seçer, Mersin’in özellikle tarım gibi turizm gibi ‘bacasız fabrika’ niteliğindeki sektörlerde çok önemli potansiyellere sahip olduğunu, kendisinin de iş dünyasından gelen bir kişi olarak iş ve işsizlik konusunu bildiğini belirtti. Seçer, “Yatırım yaparsak, yatırım yapılacak ortamları iyileştirebilirsek biz bu sorunu aşabiliriz. Çünkü Mersin, daha çok yatırımı, daha çok istihdamı hak ediyor. Biz de bunu yapabilecek bilgi birikimine sahibiz” dedi.

Sunucu Arslan ise Seçer’e çalışmalarında başarılar diledi.

CHP’li Vahap Seçer Halk TV’de konuştu

yukarı çık