Sitesağsabit

Bu sorular yanıt bekliyor!

Anamur Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Şen, yazılı basın açıklaması yaptı. Şen, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Anamur Turizm ve Kültür Derneği olarak Anamur’u tanıtmak için büyük çaba sarf ettiğimiz malumunuzdur. Biz tüm etkinlik ve toplantılarda her zaman yerel yönetimin yanında olmaya özen gösterdik. Tanıtım ve Anamur için her zaman da elimizi taşın altına koymaya kararlıyız.

Bildiğiniz üzere İstanbul’da 25-28 Ocak 2018 tarihleri arasında dünyadan birçok ülkenin de katıldığı 22. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat fuarı kısa adı ile EMİTT fuarı düzenlenmektedir. Biz Anamur Turizm ve Kültür Derneği olarak bu fuarda Anamur’umuzu temsil etmeyi isterdik. Ancak bizim sivil toplum örgütü olarak gücümüz belli bir yere kadar yetiyor. Burada biz beklerdik ki Belediye Başkanımız Mehmet Türe ve ekibi, tüm sivil toplum örgütlerini, turizmcileri toplasın ve bu fuara katılım için gerekli girişimleri yapsın. Maalesef mevcut yerel yönetimden bu gayreti göremiyoruz.

Her zaman kültürün ve turizmin yanında olduğunu söyleyen belediye başkanımıza buradan sesleniyorum: Komşu ilçemiz Gazipaşa EMİTT de kendi başına büyük bir stand açıp bizim muzumuzu ve bizim çileğimizi sergileyip reklam yaparken siz neredesiniz? Neden bu fuara katılmadık? Neden siz herkese önderlik edip bu fuarda yerimizi almadık?

Bizler Mehmet Türe’den bu sorulara cevap vermesini bekliyoruz.” 

yukarı çık