Sitesağsabit

Başkan Türe baba ocağında

Başkan Türe, ekibi ile sabah saatlerinde akrabalarını ziyaret etti ve çocuklarla keyifli anlar geçirdi. Ziyaretleri sırasında karşılaştığı köylülerle sohbet eden Türe, köylülerle fotoğraf çektirdi.

Başkan Türe Gülnar’ın Yarmasu Mahallesi’ni ziyaret ettikten sonra İshaklar ve Dereköy Mahallelerine geçti. Başkan Türe burada köylülerle, çocuklarla ve köy okulu öğretmenleri ile bir araya geldi. Özellikle köylerde çocuklarla keyifli anlar geçiren Başkan Türe çocuklara küçük ikramlar, hediyeler ve kırtasiye yardımında bulunurken, öğretmenlerden çocuklar hakkında bilgi aldı.

Başkan Türe burada yaptığı konuşmasında, “Benim eşimde bir öğretmen. Öğretmenliğin ne kadar kutsal bir meslek olduğunu çok iyi biliyorum. Özellikle de siz köy öğretmenleri, ailelerinizden, eşlerinizden, hatta çocuklarınızdan bile kopup buralara geliyorsunuz. Ve burada bu çocuklara bir şeyler katmanın sizlere verdiği mutluluğu gördük şahit olduk. Ben şahsım adına eğitim için her zaman, hem çocukların hem sizlerin yanındayım” şeklinde konuşurken köy okullarının ihtiyaçları hakkında ekibinden bir çalışma istedi.

Okulların yanı sıra köy kahvelerine de uğrayan Başkan Türe, köy muhtarları ve köylülerle bir araya geldi. Köylülerle sohbet eden Başkan Türe, köylülerin kışa hazırlıkları hakkında bilgi aldı.

Türe’nin son adresi ise Dereköy oldu. Burada doğup, büyüyen Mehmet Türe’yi Dereköy Muhtarı Musa Söğüt karşıladı. Başkan ve ekibi muhtarla birlikte köyde çeşitli incelemelerde ve ziyaretlerde bulundu.

Başkan Türe baba ocağında
Başkan Türe baba ocağında
Başkan Türe baba ocağında
Başkan Türe baba ocağında
Başkan Türe baba ocağında
yukarı çık