Sitesağsabit

Başkan Türe: Adaylarımızı güreş minderinin ortasında bekliyorum

Düzenlenen kahvaltı programında çeşitli konuların masaya yatırıldığı toplantının en önemli konusu yerel seçimler oldu. Başkan Türe, “İYİ Partimizin düzenlemiş olduğu toplantıya katıldım. Önce genel seçim değerlendirmesinden sonra yerel seçim için fikirler paylaşıldı. Mersin’le ilgili hazırladığım raporla katıldım.  Yerel seçimle ilgili İYİ Parti Mersin’de tek başına seçime girerse sonuç ne olur?  Burhanettin Kocamaz aday olursa İYİ Parti’den Büyükşehir Belediyesi yüzde yüz alınır. Burhanettin Başkan Türkiye’nin en iyi Büyükşehir Belediye Başkanıdır. İYİ Parti 7 ilçede eşiktedir. İYİ Parti bir yerde işbirliği yaparsa memleket için işbirliği yapıyordur. Parti veya kendi beklentilerimiz için değil İYİ Parti işbirliği yapacaksa bu temellere dayanmalıdır.

Genel başkanımızın söylediği gibi bir tane ilçede en iyi durumdayız diğerlerinde kritik durumdayız. Genel başkanımız Meral Akşener benim değerlendirmelerime katıldı ittifak yok işbirliği var o da yörelere ilçelere göre olacaktır. İYİ Parti yerel seçimlerde iddialı. Burhanettin Kocamaz Başkanın İYİ Partiden aday olmasını canı gönülden istiyorum çünkü emekleri ve planları var. En çok hizmeti Anamur’da gördük bunun sebebi de Burhanettin Başkanla aramızdaki ikili diyalog sayesinde oldu. Anamur sorunlarını çok iyi bilip Büyükşehir yasası devreye geçtiğinde hemen faaliyete geçmemiz oldu.

Anamur’da tarihin en büyük oy oranıyla belediyeyi tekrar alacağız. İl başkanımız ve ilçe başkanımızla hedefimiz önce 20 Ekim Cumartesi günü 82 proje ile 82’inci il olmak istiyoruz. Genel Başkanımız yerel seçim startını Anamur’dan verecek. Daha sonra yapılacak olan fuardan sonra kasım ayında teşkilatımızla oturup yerel seçim çalışmalarına başlayacağız. Ne yapacağını bilen sorunlar karşısında ne yapacağını bilen, ayakları yere basan adayım. Diğer adayların işleri bir hayli zor çünkü ben varım karşılarında bu zoru göze aldıkları için kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Türe: Adaylarımızı güreş minderinin ortasında bekliyorum
Başkan Türe: Adaylarımızı güreş minderinin ortasında bekliyorum
yukarı çık