Sitesağsabit

Başkan Tuna’ya spora katkı plaketi

Başkan Tuna, Yenişehir’in Gazi Mahallesi’nde hizmete giren Türkiye Arnis Kali Escrima Federasyonu’nun açılışını gerçekleştirdi. Burada federasyonun Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Erbatan, yönetim kurulu üyeleri ve sporcular tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Başkan Tuna, federasyonun çalışma faaliyetleri hakkında bilgiler alırken, savunma sanatı sporunun inceliklerini de öğrendi.

Açılışın ardından Türkiye Arnis Kali Escrima Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Erbatan, Başkan Hamit Tuna’ya spora ve sporcuya sunduğu desteklerinden dolayı bir teşekkür plaketi takdim etti. ‘Başkanımız her zaman bizim yanımızda’ diyen Bilal Erbatan, “Bu fedakarlık ve duruşundan dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Biz de her zaman kendisinin yanındayız” dedi.

DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEKTİR

Belediye Başkanı Hamit Tuna ise Arnis Kali Escrima Federasyonu’nun Mersin’de yapılanmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek, bu spora gönül veren tüm sporculara başarılar diledi. Kendisine takdim edilen teşekkür plaketinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Hamit Tuna, “Her konuda olduğu gibi sporda da birlik ve beraberlik çok önemli. Bu birlikteliği gördükçe daha da mutlu oluyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana spor alanında yaptığımız yatırımlar sonucunda ciddi başarılar elde ettik. Toroslar’ı, sporun merkezi yapacağız demiştik. Şimdi sözümüzü tutmanın gururunu yaşıyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın yolunun spor ile mümkün olacağı düşüncesiyle hareket ettik. Toroslarımız;  tesisleşme anlamında da sadece Mersin’de değil, Çukurova bölgesinde de önde olan belediyelerden bir tanesi olma özelliğini taşımaktadır” dedi.

Başkan Tuna, spora ve sporcuya sundukları katkı ve desteklerin bundan sonrada artarak devam edeceğini vurguladı.

Başkan Tuna’ya spora katkı plaketi
Başkan Tuna’ya spora katkı plaketi
Başkan Tuna’ya spora katkı plaketi
yukarı çık