Sitesağsabit

Başkan Çetin hizmetlerini anlattı

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, görev süresindeki çalışmalarını anlattı.

7 yılda yaptığı hizmetleri ve yapılacak çalışmaları yazılı olarak yaptığı basın açıklamasıyla anlatan Çetin, görev süresince faydalı olabilecek çalışmalar başlattığını belirti ve açıklamada şunları söyledi: “Düğün ve cenazelerde kullanılması için masa ve sandalye aldık. Derneklere maddi-manevi yardımlarda bulunduk. İhtiyaç sahiplerine akülü araba aldık. 2013 yılında odamıza cenaze nakil aracı alındı. Sanayi Sitesi levhasının yapımı ve site içinde esnafımızın kullanabileceği tuvalet yaptırdık. Üniversite öğrencilerine burs verdik. Esnaflarımızın fuar ve seminerlere katılımını sağladık.

SGK binası yeni yerine taşınırken birçok giderleri odamız karşıladı. SGK tarafından boşaltılan binanın İŞKUR hizmet binası olarak açılması için çalışma başlattık ve İŞKUR’un Anamur’da kurulmasını sağladık. İŞKUR, birçok esnafımıza eleman temin edip, bir müddet maaşlarını ödemiştir. İŞKUR’la dönem dönem girişimcilik kursları açarak, KOSGEP’ten birçok esnafımız kredi kullanmıştır. Yangın gibi farklı sebeplerden zarar gören esnaflarımıza yardımlarda bulunduk. Ali Ayhan Yerleşkesi’nin yapımının yanı sıra birçok okullara maddi destek sağladık.

ADAPTESK programı kapsamında Anamur’daki esnaflarımıza eğitim verilmesini sağladık. Kermeslerin şehir dışına kaldırılması ve kurumsal marketlerin açılmaması ile ilgili olarak da çalışmalarımız devam etmektedir. Biz bu hizmet ve harcamaları siz esnaflarımız adına yaptık. Sizlerin bizlere emaneti olan odamızın yönetimine tekrar talibiz. Siz esnaflarımızda uygun görürse şubat ayındaki seçimde tekrar ben şahsım Ahmet Çetin ve yönetim kurulu üyelerimizle adayız. Desteklerinizden dolayı teşekkürler, herkese hayırlı işler sağlıklı mutlu günler dilerim” denildi.

yukarı çık