Sitesağsabit

Atatürk büstüne saldıran şahıs şov yaptı

Anamur’da önceki gün saat 11.30 sıralarında meydana gelen olayda psikolojik sorunları olduğu öne sürülen bir kişi Atatürk Büstüne saldırdı. Saldırıyı gerçekleştiren Yavuz Sahabi (48) getirdiği sopayla hastanenin bahçesindeki Atatürk Büstüne ve kaidesine vurmaya başladı. Bu esnada çevrede toplanan vatandaşlar müdahalede bulunarak tepki gösterdi.

Üzerine doğru gelenlere elindeki sopa ile yürüyen Yavuz Sahabi bir anda etrafını saran onlarca kişinin arasında kaldı. Öfkeli kalabalık saldırganı linç etmek istedi. Bir kişi hastanenin önündeki sandalyeyi alarak saldırgana vurmaya çalıştı. Çevrede bulunan güvenlik görevlileri araya girerek saldırganı öfkeli kalabalığın elinden alarak polise teslim etti.

Polis tarafından gözaltına alınan şahıs polis merkezine götürüldü. Şahıs gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen Yavuz Sahabi’nin kelepçeli olmaması akıllarda soru işareti yarattı. Sahabi mahkemede, akıl sağlının yerinde olmadığını söyledi, bu konuda raporunun olduğunu beyan etti. Bunun üzerine mahkeme, Yavuz Sahabi’yi akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne sevk etti.

Soruşturma devam ediyor.

Atatürk büstüne saldıran şahıs şov yaptı
yukarı çık