Sitesağsabit

Anamur’da ilk YKS deneme sınavı yapıldı

2018-2019 eğitim öğretim yılı üniversiteye hazırlık öğrencileri arasındaki rekabet ilk deneme sınavı ile başladı. Deneme sınavı öğrencilerin hazır olup olmadıklarını göstermektedir. Halk Eğitim Müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre, üniversite sınav sonuçlarından belli olduğu gibi çocukları yeterli düzeyde deneme yapabilecek seviyeye getirerek ilk deneme yapıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Veli Uysal, “Geçen eğitim öğretim yılında Halk Eğitim olarak kazanamayan öğrencinin bulunmamasının temeli deneme sınavlarının fazla sayıda yapılmasından kaynaklandığına inanıyoruz. Yapılan deneme sınavları ÖSYM mantığına uygun yayınlar değerlendirilerek seçilmektedir. Eğitim-öğretimi en üst düzeyde önemseyen kurum olarak Halk Eğitim başarıya odaklanmış bir yapısıyla bir tercih olması gerektiğine inanıyoruz. Başarı listemize bakılmadan yapılan yorumlar ve araştırmadan söylenen sözler gelecek kaygısı taşıyan öğrencilerin hazırlık aşamasında yanlış yönlendirilmesine neden olmaktadır. Geçen dönem barajı aşamayan öğrencimiz olmadığı gibi ek tercihlerle beraber kayıtlı öğrencilerimizin hepsi kazanmıştır. Barajı geçememek hiçbir şekilde soruya cevap veremediğini gösteriyor. 4+4=8 net yapan bir öğrenci burayı çok rahat bir şekilde geçebilmektedir. Anamur’da hala barajı geçemeyen öğrenci görüyorsak tüm eğitim öğretim camiasındaki ve daha sonra camiaya dahil olan yerlerin kendilerini ciddi bir şekilde sorgulamalarını istiyoruz. Başarı listelerinin kamuoyu ile paylaşılması sadece rakamsal ifadelerle yola çıkılması eğitim noktasında insanlardan gerçeği saklamaktır. Başarı listesi yayınlayanlarında gerçekten o öğrencilerin yıl boyunca kurumların da mı eğitim aldıkları noktasında noktasın da açıklama yapmazken kamuoyuna doğru bilgilerle açıklamaları gerektiğine inanıyoruz.

Uysal, “Eğitim ciddi bir meseledir. Ciddiyetle hedefe odaklanmaktır. Biz hedefe tam odaklanarak tüm öğrencilerimize üniversite sözü veriyoruz. Amacımız, Anamur’un 90’lı ve 2000’in ilk yıllarındaki başarısını tekrar yakalamaktır.” dedi.

Anamur’da ilk YKS deneme sınavı yapıldı
Anamur’da ilk YKS deneme sınavı yapıldı
Anamur’da ilk YKS deneme sınavı yapıldı
Anamur’da ilk YKS deneme sınavı yapıldı
Anamur’da ilk YKS deneme sınavı yapıldı
yukarı çık