Sitesağsabit

Anamur’da girişimciler hayallerine kavuşuyor

İŞKUR ile Anamur Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” sertifika töreni düzenlendi. Anamur Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen sertifika töreninde yeni bir iş hayali kuran 50 girişimci adayına 10 günlük eğitimin ardından sertifikaları verildi. Sertifika törenine KOSGEB Mersin İl Müdürü Danyal Peker, Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Anamur Emniyet Müdürü Ercan Yılmaz, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, siyasetçiler, işadamları ile girişimci adayları katıldı.

Törende konuşan Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, girişimci adaylarına başarılar dileyerek, bundan sonraki meslek hayatında helalinden ve bol kazançlar elde etmelerini temenni etti.

KOSGEB Mersin İl Müdürü Danyal Peker ise devletin iş kurmak isteyen girişimcilere yönelik yürüttüğü projelerin kaçırılmayacak bir nimet olduğunu söyleyerek, düzenlenen eğitimlere yeterli katılımların sağlanması ile işsizlik unsurunun ortadan kalkabileceğine değindi.

Konuşmaların ardından girişimci adaylarına sertifikaları takdim edildi.

Anamur’da girişimciler hayallerine kavuşuyor

Anamur’da girişimciler hayallerine kavuşuyor
yukarı çık