Sitesağsabit

Anamur’da 4 büyük açılış

Anamur’da gönüllü itfaiyecilik sertifikası teslimi, römork, simit arabası, satış tezgahı ve vidanjör dağıtımı ile spor merkezi, kafeterya ve son olarak da Köşekbükü Astım Mağarası’nın açılışı gerçekleşti. Açılışlara Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Mersin Büyükşehir Daire Başkanları, Anamur Belediye Başkan Yardımcıları, Siyasi Parti Temsilcileri, STK temsilcileri, Muhtarlar, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

SPOR MERKEZİ AÇILDI

Anamur Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğüne bağlı, hem kadınlara hem erkeklere hitap eden spor salonu hizmete girdi. Anamur Belediye İç Mimari Buket Limon proje hakkında bilgi verdi. Kurdele kesimini protokol vatandaşlarla birlikte gerçekleştirdi. Kurdele kesiminin ardından salonu gezen heyete spor salonundan sorumlu beden eğitimi öğretmeni Esmahan Uysal salon ve donanımı hakkında bilgi verdi.

SPOR PARKI VE KAFETERYA AÇILDI

İçerisinde basketbol ve voleybol sahası, kaykay rampası, çocuk oyun ve spor parkı, kafeteryası, kamelyaları, izleyici tribünü, yürüyüş yolları ve yeşil alanı olan Bahçelievler Spor Parkı ve Kafeteryası hizmete girdi.  Proje hakkında Anamur Belediye Peyzaj Mimari İlhan Arıkan bilgi verdi. Akşamları da hizmet verebilmek adına ışıklandırma çalışmaları yapılan parkın kafeterya kısmı da içecek ve yiyecek ikramları ile açılışı yapılarak Anamur halkının hizmetine girdi.

TÜRKİYE’DE İLK GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLİK

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı karşılayan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe yaptığı konuşmada, Başkan Kocamaz’a Anamur’a yaptığı yatırımlardan dolayı teşekkür ederken, gönüllü itfaiyeciliğin önemine vurgu yaptı. Törende konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da bu projenin Türkiye’de bir ilk olmasına dikkat çekti.  Uygulamakta ki amaçlarının öncelikle yangının çıktığı alanlarda hızlı müdahale yaparak bir anlamda yangın bölgesinde ilk yardımı tesis etmek olduğunu söyleyen Başkan Kocamaz, “Özellikle yanan orman bölgelerinin eski haline gelebilmesi için en az 30 yılın geçmesi gerekir. Umarız bu tankları kullanma ihtiyacı duymayız. Ama ihtiyaç olursa da kısa sürede yangın alanına müdahale etmeyi amaçlıyoruz” dedi. Mersin Milletvekili Baki Şimşek projelerin Anamur’a, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye yaptıkları çalışmalar dolayısı ile teşekkür ederken projelerin Anamur’a hayırlı olmasını diledi.

Yeni Cumhuriyet Meydanı’nda verilen sertifikaların ardından her 5 kişilik itfaiye ekibine bir su tankı verildi. Sertifika teslim töreninin ardından sertifikalarını alan gönüllü itfaiyeciler kep fırlattılar. Törende ayrıca engelli vatandaşlara istihdam sağlamak amacı ile Simit Arabam Engel Tanımam adlı proje kapsamında iki engelli vatandaşa simit arabası dağıtıldı.

KÖŞEBÜKÜ HİZMETE AÇILDI

Son olarak Köşekbükü Astım mağarasına geçen heyeti Anamur Belediye Konservatuvarı Halkoyunları ekibi karşıladı. Devamında ise Anamur Belediyesi Konservatuvarı görevlileri çeşitli şarkılar seslendirdi. Mağarada yapılan çalışmalar, yapılan restore çalışmaları hakkında Anamur Belediyesi Peyzaj Mimarı İlhan Arıkan bilgi verdi. Burada da konuşma yapan Başkan Kocamaz doğal, tarihi değerlere sahip çıkılmasını, 1994 yılından beri bunun için çabaladığını dile getirdi. Açılış kurdelesini birlikte kesen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve mahalle muhtarları, mağarayı gezdiler.

Anamur’da 4 büyük açılış
Anamur’da 4 büyük açılış
Anamur’da 4 büyük açılış
Anamur’da 4 büyük açılış
Anamur’da 4 büyük açılış
Anamur’da 4 büyük açılış
yukarı çık