Sitesağsabit

Ahmet Türe'den 24 Kasım mesajı

Anamur Belediyespor Kulübü Başkanı ve Anamuryum Emlak Sahibi Ahmet Türe, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenlik unvanını aldığı yıl dönümü ve 24 Kasım Öğretmenler Günümüzü kutluyor, saygı, sevgi ve esenlikler diliyorum” dedi.

Ahmet Türe, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Öğretmen; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşam hazırlayan kimsedir. Öğretmenler gününün amacı öğretmenin toplumdaki yerini, rolünü, önemini ve değerini kavratmak, sorunlarını belirlemek ve öğretmeni olması gerekli yüce konuma oturtmaktır. Öğretmenlerin kendi aralarında bağı kuvvetlendirmek, öğrencileri ile aralarındaki sevgi, saygı ve dayanışmayı güçlendirmektir.

24 KASIM ÖNEMLİ BİR GÜNDÜR

Emekli olan öğretmenleri saygıyla anmak ve yeni atanmış öğretmenlere mesleklerinin kutsal bilincine varmalarını sağlamaktır. İşte, Öğretmenler Günü, bu fedakar öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gündür. Millet Mektepleriin açılışı ve Atatürk’ün başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenlik unvanını aldığı yıl dönümü ve 24 Kasım Öğretmenler Günümüzü kutluyor, saygı, sevgi ve esenlikler diliyorum.”

yukarı çık