Sitesağsabit

ADD’den 10 Kasım açıklaması

ADD Başkanı Filiz, açıklamasında, “Emperyalizmi, tarihte ilk kez yenilgiye uğratan, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bedenen aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde asla tükenmeyecek özlem, saygı ve bağlılıkla anıyoruz” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünyanın saygı duyduğu gerçek anlamda bir dünya lideri olduğunu söyleyen Filiz, “Atatürk uluslararası anlayış, işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayırımı göstermeyen, eşi olmayan devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur. Mustafa Kemal Atatürk, emperyal kuvvetlerin karşısında büyük zaferler kazanan eşsiz bir kahraman ve bir antiemperyalist liderdir. Düşmanları bile O’nun önünde saygıyla eğilmektedir.”

ATATÜRK BÜYÜK BİR BİLGE VE DÂHİDİR

‘Mustafa Kemal Atatürk, Türk Ulusunu çağdaş dünyayla buluşturan kazanımlarıyla, yaratıcısı olduğu Türk Devrimi ile büyük bir bilge ve dâhidir’ diyen Filiz, “Mustafa Kemal Atatürk, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek, ulus egemenliğini hâkim kılmış, laiklik ilkesiyle de demokratik bir toplumun temelini atmıştır. Emperyalizmle savaşın en hararetli anlarında bile kurucusu olduğu TBMM’ni açık tutarak ve çalıştırarak millet iradesini kurtuluşun kaynağı haline getirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik, laik, sosyal, hukuk devleti nitelikleri Atatürk’le hayatiyet kazanmıştır” dedi.

Filiz, “Dünya tarihi, aydınlıkla karanlığın mücadelesiyle doludur. Atatürk, dünya tarihinde; aydınlığın temsilcisi, aydınlığın lideridir. Karanlıkta kalmayı isteyenlerin, karanlığı ısrarla savunanların aydınlığı anlamasını beklemek zordur. Ancak, biz Atatürkçülerin mücadelesiyle, karanlıklar mutlaka aydınlanacak, karanlıktan beslenenlerin oyunları bozulacaktır. Atatürkçü Düşünce, emperyal planları bozacak, aydınlanma mücadelesini sonsuza dek sürdürecektir” diye konuştu.

yukarı çık