Sitesağsabit

Yerleşke şantiyeye döndü

Ali Ayhan Yerleşkesi’nde belediye ekiplerince refüjle yol genişletme çalışması yapılıyor. Daha önce yerleşkenin birçok kısmını parke taşı kaplatan Anamur Belediyesi, eksik kalan diğer yolları da parke taşı ile döşüyor. Çalışmaları beğeniyle takip eden Ali Ayhan Yerleşkesi Müdürü Gürkan Temiz, “Öğrencilerimize hak ettikleri en iyi alt yapıyı ve tesisleri kazandırmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Çalışmalarda katkı sunan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Anamur Belediyesi ve Anamur Sulama Birliği başkanlığına teşekkür ederim” dedi. Gürkan Temiz, yol çalışmalarının ekim ayı sonuna kadar tamamlanacağını sözlerine ekledi.

300 KİŞİLİK YEMEKHANE AÇILIŞA HAZIR

Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Ayhan’ın yoğun gayretleriyle Prof. Dr. Ali Ayhan tarafından yerleşkeye yapılan 300 kişilik yemekhanenin açılışa hazır hale geldiğini belirten Gürkan Temiz, “Üniversite gençliği için yapımına yaklaşık altı ay önce başlanan yemekhanenin çehre düzenlemesini de önümüzdeki günlerde tamamlayacağız. Yakın zamanda hizmete girecek” dedi.

Öğrenci kayıtlarının başarılı bir şekilde tamamlandığını ve gündemlerinde farklı program tekliflerinin olduğunu belirten Yüksekokul Müdür Yardımcısı Murat Kutlu Ünal ise, “Yüksekokulumuz, 6 bölüm - 7 program ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. 1995 yılında kurulmuş olan yüksekokulumuz her yıl eğitim-öğretim kalitesini yükseltmektedir” diye konuştu.

Öte yandan Mersin Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı, tarafından ihale edilen tuvaletlerde yenileme çalışması ile Anamur esnafının katkılarıyla öğrencilerinin uygulamalı eğitimleri için kullanılacak çilek serası yapımının devam ettiği bildirildi.

Yerleşke şantiyeye döndü
Yerleşke şantiyeye döndü
Yerleşke şantiyeye döndü
Yerleşke şantiyeye döndü
Yerleşke şantiyeye döndü
yukarı çık