Sitesağsabit

Tuğrul Ayhan: Sıra huzurevinde

Anamur Huzurevi Derneğinin düzenlemiş olduğu bilgilendirme yemeğinde konuşan Tuğrul Ayhan, “Bürokrat ve işadamlarımızın desteği ile cami ve okul yaptırdık. Sıra huzurevinde” dedi.

Anamur’da yapımı süren huzurevinin toplam 12 bin metrekare alana sahip olduğunu söyleyen Tuğrul Ayhan, 116 yataklı huzurevinin içerisinde yaşlıların hayatını kolaylaştıracak sosyal donatıların da yer alacağını ifade etti ve şöyle konuştu: “Otogar Cami ve Meslek Yüksekokulunu, bürokratlarımız işadamlarımızın desteği ile yaptırdık ve şuan ikisi de hizmette” diyerek bürokratlar ve işadamlarından huzurevinin yapımı için destek istedi.

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ise, yaptığı konuşmada, huzurevinin maliyetinin, yaklaşık 15 milyon civarında olduğunu tahmin ettiklerini belirtti. Mehmet Türe: “Belediye bu işin altından kalkamaz ama bu işten de sıyrılamaz, kaçamaz. Ancak işbirliği yaparsak, birlik beraberliğimizi sağlarsak, taşın altın elimizi hep beraber koyarsak, bu işi başarabiliriz. Belediye olarak biz elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Vakfın yönetim kurulu üyesi Kamil Körhasanoğulları ise vakfın çalışmaları hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Körhasanoğulları, huzurevinin inşası için destek beklediklerini vurguladı.

yukarı çık