Sitesağsabit

Kültür merkezi açılışa hazır

Özellikle son yıllarda yaptığı projelerle Anamur’un gelişimine büyük ivme kazandıran Anamur Belediyesi, 10 bin kişilik çok amaçlı düğün ve toplantı salonunun açılışına hazırlanıyor.

10 bin kişi kapasiteli ve 4018 metrekare alanda inşa edilen tesis içerisinde asansör sistemi, jeneratör sistemi, yangın söndürme sistemi, çamaşırhane, mutfak, gelin-damat odası ve sanatçı kulisi bulunuyor. Tesis çevresine de 6 adet işyeri, çay bahçesi, çocuk parkı ve 250 araç kapasiteli otopark inşaatı yapıldı. Kültür merkezinin her katında bağımsız merkezi ısıtmalı ve soğutmalı sistem ile aynı anda 4 farklı etkinlik düzenlenebilecek.

Açılış hazırlıklarının başlatıldığı, yapımı büyük ölçüde tamamlanan kültür merkezini ziyaret eden Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, söz konusu projenin Avrupa Birliği normlarına uygun tüm sistemlerin bulunduğunu söyledi. Mehmet Türe, “Çevre il ve ilçelerde eşi benzeri olmayan bir tesisi Anamur’a kazandırdık. Çevre düzenlemesinin hemen ardından açılışını yapacağız. Anamur halkına hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kültür merkezi açılışa hazır
Kültür merkezi açılışa hazır
Kültür merkezi açılışa hazır
yukarı çık