Sitesağsabit

Başkan Çetin: Zamma en fazla direnen küçük esnaf oldu

Başkan Çetin, “Son dönemde dolardaki artış bahane edilerek başta gıda ürünleri olmak üzere birçok alanda yapılan zamlara karşı en büyük direnci küçük esnaf ve bakkallar göstermiştir” diyerek vatandaşa ve ülkesine sahip çıkan küçük esnafın bu günlerde daha çok sahip çıkılmasını istedi.

Başkan Çetin, “En zor zamanda devletin ve halkın yanında olan küçük esnafımız fiyatların artmaması için en fazla direnen kesim olmuştur. Başta bakkal esnafımız olmak üzere diğer küçük esnafımızın bu direnci takdire şayandır. Gerek devlet yöneticilerimizin gerekse halkımızın da fedakarca faaliyetlerini sürdüren küçük esnafı gereken desteği vermesini bekliyoruz. Şartlar ne olursa olsun, büyük marketlerden veresiye bir ekmek bile alamayan vatandaşlarımızın bir ay boyunca evinin ihtiyacını veresiye karşıladığı bakkalını ve mahalle esnafını unutmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle küçük esnafın ülkemiz için vazgeçilmez olduğunu ve her zaman korunması gerektiğini herkese hatırlatmak istiyoruz” dedi.

Başkan Ahmet Çetin, ilçede son zamanlarda haddinden fazla açılan ulusal marketlerle ilgili yoğun bir çalışma yürüttüklerini de bildirerek, köklü çözüm arayışı içerisinde olduklarını söyledi.

Başkan Çetin: Zamma en fazla direnen küçük esnaf oldu
yukarı çık